Warsztaty ekologiczne 2014

17 września ruszyła jesienna edycja warsztatów ekologicznych w Borzygniewie. We wrześniu oraz w październiku w warsztatach udział wzięło ok. 500 młodych mieszkańców Powiatu Wrocławskiego.

 

Byli to przedstawiciele 11 szkół gimnazjalnych i podstawowych z Czernicy, Sobótki, Kobierzyc, Kątów Wr., Długołęki i Żórawiny. Przypomnijmy, że warsztaty organizowane są od 2012 r. przez Powiat Wrocławski i Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych. We wszystkich dotychczasowych edycjach uczestniczyło w nich blisko 3 000 uczniów z powiatu. Program warsztatów obejmuje m.in. prelekcje tematyczne, konkursy, warsztaty plastyczne, zwiedzanie okolicznych atrakcji przyrodniczych, a także wspólną biesiadę przy ognisku.

Warsztaty odbywają się nad Zalewem Mietkowskim na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie. Na miejscu uczniowie uczestniczą w lekcji z zakresu edukacji ekologicznej na temat otaczającej przyrody, po której mają możliwość natychmiastowego sprawdzenia zapamiętanej wiedzy podczas konkursu z nagrodami. Grupa odbywa również wycieczkę w terenie, podczas której prowadzący opowiada o faunie i florze Zalewu Mietkowskiego, obrazując wypowiedzi przykładami z otoczenia. Zwieńczeniem spotkania jest wspólne ognisko z kiełbaskami.

Realizatorem spotkań jest Powiat Wrocławski w partnerstwie z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych.

 

4 listopada w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie odbyły się ostatnie w tym roku warsztaty ekologiczne realizowane w ramach współpracy Powiatu Wrocławskiego i Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

 

W tegorocznej edycji warsztatów udział wzięło 1000 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu wrocławskiego. Podczas warsztatów młodzi mieszkańcy powiatu uczestniczyli w lekcjach z zakresu edukacji ekologicznej na temat otaczającej przyrody. Program zajęć został obejmował również konkursy z nagrodami, a także wycieczki w terenie, podczas których prowadzący opowiadał o faunie i florze Zalewu Mietkowskiego. Zwieńczeniem każdego spotkania było wspólne ognisko z kiełbaskami.

 

Galeria zdjęć