Marinowanie Zalew Mietkowski 2013

Tegoroczne Marinowanie Mietków przeszło do historii. Jak co roku w dwa dni na plaży pojawiły się tysiące osób chcących wziąć udział w tym unikalnym pikniku żeglarskim. 18 i 19 maja w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego odbyła się już piąta edycja tej imprezy. Poniżej galeria zdjęć z tego wydarzenia.

 

Autor zdjęć: Wojciech Gruszka

Marinowanie Mietków 2013

Tegoroczne Marinowanie Mietków przeszło do historii. Jak co roku w dwa dni na plaży pojawiły się tysiące osób chcących wziąć udział w tym unikalnym pikniku żeglarskim. 18 i 19 maja w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego odbyła się już piąta edycja tej imprezy.

 Impreza rozpoczęła się w sobotni poranek regatami o Puchar Starosty Powiatu Wrocławskiego. Mało brakowało, a porywisty wiatr uniemożliwiłby start załóg, jednak około południa pogoda znacząco się poprawiła i zawody odbyły się zgodnie z planem. Rywalizacja była zacięta, jednak najważniejsza była dobra zabawa, co jednym głosem podkreślały wszyscy uczestnicy. Zwyciężyła załoga Katarzyny Rant przed ekipami Karola Boronia i Tomasza Skomorowskiego. Po zakończeniu pierwszej rywalizacji odbyły się po raz pierwszy regaty muzyków i szantymanów, w której brali udział reprezentanci sceny szantowej całego regionu. Zwyciężyła łódka zespołu Za Horyzontem, który miał już okazję występować na Marinowaniu w latach poprzednich. Drugie miejsce zajęła wspólna załoga Orkiestry Samanta i Banana Boat - oba zespoły grały wieczorem dla fanów na plaży.

 Choć w okrojonej formie, spowodowanej przesunięciem się regat, odbył się Piracki Piknik Rodzinny. Konkurencje przygotowane dla rodzin jak zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno samych uczestników jak i kibiców. Goście imprezy mogli także skorzystać z wesołego miasteczka, usytuowanego tuż przed wejściem na teren imprezy.

 Wczesnym popołudniem rozpoczęły się występy na głównej scenie na wodzie. Rozpoczęły utalentowane dzieci z koła muzycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mietkowie, a chwilę po nich zobaczyliśmy krótki występ lokalnego zespołu Gorzka Czekolada. Około godziny 17 na scenie odbyła się część oficjalna, podczas której starosta Andrzej Szawan i wójt gminy Mietków Adam Kozarowicz wręczyli nagrody w regatach.

 Późne popołudnie i wieczór to już tylko muzyka. Rozpoczął zespół Pomysły znalezione w Trawie grający połączenie funku, jazzu i lekkiego rocka. Zaraz po nich na scenie pojawiła się Orkiestra Samanta. Był to ich już czwarty występ na Marinowaniu Mietków i swoją energiczną muzyka każdego roku przyciąga coraz więcej fanów szant. Gwiazdą wieczoru był zespół Banana Boat - tyle uzdolniony co wyjątkowy. Pięciu panów bez pomocy żadnych instrumentów dało wokalny popis, zbierając mnóstwo pochwalnych opinii. Zakończeniem pierwszego dnia był multimedialny pokaz "Tańczące Fontanny", który podobnie jak rok temu zgromadził prawdziwy tłum. Po północy dla najbardziej wytrwałych czekała dyskotekach na plaży.

 Drugi dzień imprezy to tradycyjnie prezentacja kultury śpiewaczej i zespołów folklorystycznych. Po raz osiemnasty zorganizowany został przegląd zespołów śpiewaczych „Śpiewanie nad wodą”. Pierwszym zespołem było Rozśpiewane Przedszkole z Mietkowa, a potem 24 inne z całego regionu. Swoje miejscowości i gminy reprezentowały zespoły z Żarowa, Kobierzyc, Siechnic, Sobótki, Bielawy, Strzegomia, a nawet Nowego Miasteczka. Na scenie zaprezentowano wiele różnych odmian muzyki folklorystycznej, czerpiącej z różnych tradycji i historii. Końcowym akcentem był zespół polsko-ukraińskiego zespołu Hoverla, który w dobrym stylu zamknął imprezę.

 Podobnie jak w latach ubiegłych plażę w Borzygniewie odwiedziło w te dwa dni około 6-7 tysięcy osób. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie, a partnerami Starostwo Powiatowe we Wrocławiu, Gmina Mietków, ZHP Hufiec Kąty Wrocławskie, Mizia Jacht, Klub Żeglarski Qbryg, Agencja ShowTime oraz Zalew Informacji. Filmy z imprezy dostępne są pod adresem http://www.youtube.com/user/ZalewInformacjiTV.

Autor:  Wojciech Gruszka