Krótka relacja z triathlonu

W słoneczną niedzielę, 21 lipca, w Borzygniewie odbyły się Mistrzostwa Polski w triathlonie na długim dystansie. Oprócz morderczego dystansu (3 km pływania - 80 km jazdy rowerem - 20 km biegu), kilkuset zawodników rywalizowało także na nieco krótszym dystansie olimpijskim (1,5 km – 40 km – 10 km).

Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00, kiedy z brzegu Zalewu Mietkowskiego wyruszył krótszy dystans. Na starcie pojawiło się ponad 200 zawodników, którzy rozpoczęli zmagania od pętli pływackiej po Zalewie. Pierwszym zawodnikom pokonanie trasy zajęło nieco ponad 20 minut! Następnie zawodnicy ruszyli na trasę kolarską, a na końcu biegową.

Zaledwie 30 minut po dystansie olimpijskim rozpoczęła się rywalizacja o tytuł mistrza Polski. Dwójka faworytów od początku rywalizowała głównie ze sobą, co zresztą tylko napędzało rywalizację i doping kibiców. Ostatecznie długi dystans pierwszy pokonał Sylwester Kuster z czasem 3:52:39 przed Krzysztofem Augustyniakiem.

Ostatecznie zawody ukończyło ponad 300 osób, a Ośrodek Sportów Wodnych gościł kolejną wyjątkową imprezę.