SummerByBlack i kolejne Podglądania Filmowe w Borzgniewie

SummerByBlack i kolejne Podglądania Filmowe w Borzgniewie

Weekend 26-28 sierpnia był bogaty w atrakcje. Rozpoczęliśmy w piątek od kolejnego seansu w naszym kinie plenerowym, w którym tym razem widzowie zobaczyli musical "La La Land". A w sobotę i niedzielę w Beach Bar Zalev Mietkowski zagościła impreza #SummerByBlack w ramach ogólnopolskiej trasy Black Energy Drink. Konkursy z nagrodami, luskusowe samochdy i dyskoteka, którą prowadził jeden z najbardziej znanych DJów w Polsce - Adam De Great, znany z festiwali Sunrise, Mayday czy Ultra Europe. 

Triathlon Mietków 2019

Triathlon Mietków 2019
8 i 9 czerwca gościliśmy w naszym ośrodku jedną z najbardziej prestiżowych imprez sportowych na Dolnym Śląsku - Triathlon Mietków. W sobotę odbyła się rywalizacja na dystansie 1/4 M, a w niedzielę na dystansie 1/8 IM oraz Triathlonowa Sztafeta Sportowa. To była rekordowa edycja pod względem frekwencji - w samej tylko Triathlonowej Sztafecie Firmowej wzięło udział 200 drużyn. 

Podglądania Filmowe na Plaży - edycja jesienna

Podglądania Filmowe na Plaży - edycja jesienna

6 października zafundowaliśmy odwiedzającym nam gościom moc atrakcji. Wszystko za sprawą imprezy "Podglądania Filmowe na Plaży - edycja jesienna". Zorganizowaliśmy warsztaty 3D  "Dizajn dla dzieci", leżakowanie, czyli czytanie bajek przez aktorkę Annę Krotoską oraz pokaz filmowy w naszej sali konferencyjnej - "Wieża. Jasny dzień" w reżyserii Jagody Szelc. Dziękujemy inicjatywie "Podglądania Filmowe" za świetną organizację tego wydarzenia.  

Regaty o Puchar Marszałka 2018

Regaty o Puchar Marszałka 2018

W weekend 28 i 29 sierpnia w naszym ośrodku odbyły się Regaty o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Zawodnicy rywalizowali w klasach: Laser Radial, Otimist i Laser 4.7. Organizatorem regat był Wrocławski  Okręgowy Związek Żeglarski i Powiat. To była świetna sportowa impreza! 

Powiatowy piknik samorządowca 2018

Powiatowy piknik samorządowca 2018
W niedzielę, 27 maja odbył się u nas Powiatowy Piknik Samorządowca - impreza z atrakcjami dla całej rodziny zorganizowana przez Powiat Wrocławski. 


Bieg Mietkowski - Półmaraton 2018

Bieg Mietkowski 2018

To był weekend pełen emocji i pozytywnej energii. 22 kwietnia odbył się VI Bieg Mietkowski - Półmaraton. Start i metę biegu zorganizowano w naszym ośrodku. Zadaniem zawodników było okrążenie Zalewu Mietkowskiego

Marinowanie 2013

Marinowanie nad Zalewem Mietkowskim

Tegoroczne Marinowanie Mietków przeszło do historii. Jak co roku w dwa dni na plaży pojawiły się tysiące osób chcących wziąć udział w tym unikalnym pikniku żeglarskim. 18 i 19 maja w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego odbyła się już piąta edycja tej imprezy.

Warsztaty ekologiczne

Warsztaty ekologiczne

Warsztaty ekologiczne w OSWiR w Borzygniewie  to pilotażowy projekt edukacyjny, mający na celu poszerzenie wiedzy ekologicznej u uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu wrocławskiego.

Egzamin na żeglarza jachtowego

Egzamin na żeglarza jachtowego

W połowie lipca w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie, obył się pierwszy (w nowym ośrodku) egzamin na żeglarza jachtowego.

Bieg Mietkowski 2013- podsumowanie imprezy,

Po raz kolejny w tym sezonie plaża w Borzygniewie gościła wydarzenie, które zgromadziło mnóstwo przyjezdnych a także mieszkańców okolicy. Tym razem byli to głównie biegacze z kilkudziesięciu miejsc Dolnego Śląska chcący pokonać trasę Biegu Mietkowskiego.

Przejdź do artykułu...

Dzień Dziecka w Borzygniewie

Dzień Dziecka w Borzygniewie
W miniony weekend z okazji Dnia Dziecka w naszym ośrodku nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych! Kolorowe dmuchańce, spotkanie z milusińskimi alpakami, malowanie buziek, pokazy baniek, konkursy z nagrodami... Do tego piękna pogoda, pyszne jedzonko, sporty wodne, a wieczorem zabawa taneczna z Dj-em Wiaterem. Czego chcieć więcej? 

Za nami XXIV Śpiewanie nad Wodą

XXIV Śpiewanie nad Wodą

W miniony weekend 18 i 19 maja br. nad Zalewem Mietkowskim odbyło się prawdziwe dolnośląskie święto folkloru. Do Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie zjechało 30 zespołów folklorystycznych z 23 gmin i 16 powiatów naszego regionu by wystąpić przed licznie przybyłymi gośćmi.

<<czytaj więcej>>

Pożegnanie wakacji w kinie plenerowym

Pożegnanie wakacji w kinie plenerowym

Kino plenerowe w ostatni weekend wakacji zorganizowaliśmy... pod dachem. Pogoda nie dopisała, ale i tak zadbaliśmy o super atmosferę. Był popcorn i leżaki, a widzowie mogli obejrzeć niezwykle klimatyczny film "Wielkie Piękno", zdobywcę Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny, wyróżniający się oszałamiającymi wizualnie scenami, świetną fabułą i genialną rolą Toniego Servil'a. 

Aktywny weekend w naszym ośrodku

Aktywny weekend w naszym ośrodku
W miniony weekend 15.09 - 16.09 gościliśmy u nas dwie ciekawe imprezy - Dzień otwarty i mistrzostwa w pływaniu Riwiera Open Water oraz ciekawe wydarzenie kulturalne - Plażowe Warsztaty Filmowe i pokaz filmów krótkometrażowych. 

Podglądania Filmowe na Plaży

Podglądania Filmowe na Plaży

W dwa wyjątkowe weekendy - 18 i 25 sierpnia gościliśmy na naszej plaży kino plenerowe.18 sierpnia widzowie obejrzeli film dokumentalny "Mantangi/Maya/M.I.A". - reż. Stephen Loveridge, a tydzień później 4 polskie filmy krótkometrażowe - "Larp" - reż. Kordian Kądziela '28 , "Fusy" - reż. Kordian Kądziela '28, "Nic nowego pod słońcem" reż. Damian Kocur '24, "Magma" reż. Paweł Maślona '31. Frekwencja dopisała - zadbaliśmy o leżaki, koce, popcorn, a Bar Sailor o szeroki wybór napojów. 

Triathlon Mietków 2018

Triathlon Mietków 2018 za nami

Pływanie na dystansie 950 m, 45 km jazdy na rowerze i 10,5 km biegu. Takim wyzwaniom musieli stawić czoła zawodnicy Triathlonu Mietków w Sobotę 8 czerwca. W kolejnym dniu, 9 czerwca, odbyła się Triahtlonowa Sztafeta Firmowa, której zawodnicy mieli do pokonania trasy o połowę krótsze, niż ich koledzy w sobotę. Gratulujemy zawodnikom żelaznej kondycji!

Warsztaty ekologiczne dla szkół podstawowych 2018

Warsztaty ekologiczne dla szkół podstawowych 2018

“Fascynujący świat zwierząt”  - to cykl warsztatów ekologicznych dla uczniów szkół podstawowych, które rozpoczęły się w poniedziałek w naszym ośrodku. Dziękujemy Staroście Powiatu Wrocławskiego - Romanowi Potockiemu za organizację tej ciekawej inicjatywy!

Marinowanie Mietków 2011

Marinowanie 2011

W ostatni weekend w Borzygniewie nikt nie mógł narzekać na nudę. Szanty, regaty oraz liczne konkursy – tak wyglądało tegoroczne Marinowanie, czyli cykliczna impreza, którą od kilku lat organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie, przy wsparciu oraz pod patronatem władz gminy Mietków i Powiatu Wrocławskiego.

Relacja MP triathlonu

Triathlon

W niedzielę, 21.07, w Borzygniewie odbyły się Mistrzostwa Polski w triathlonie na długim dystansie (3 km pływania - 80 km jazdy rowerem - 20 km biegu); kilkuset zawodników rywalizowało także na krótszym dystansie  (1,5 km – 40 km – 10 km)...

Warsztaty ekologiczne
2014

17 września ruszyła jesienna edycja warsztatów ekologicznych w Borzygniewie. We wrześniu oraz w październiku w warsztatach udział wzięło ok. 500 młodych mieszkańców Powiatu Wrocławskiego.

Rekordowa frekwencja na pierwszym pokazie kina plenerowego

Rekordowa frekwencja na pierwszym pokazie kina plenerowego

To był niesamowity wieczór. 11 sierpnia w sobotę odbył się pierwszy pokaz w naszym kinie plenerowym w ramach projektu "Podglądania Filmowe na Plaży". Widzowie obejrzeli filmowy hit "Dzikie Historie" produkcji samego Pedro Almodovara. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania - odwiedziło nas kilkaset osób.  

Do zobaczenia na kolejnej projekcji już w sobotę 18 sierpnia! 

Konferencja

konferencja

4 października na terenie OSWiR w Borzygniewie została zorganizowana konferencja poświęcona realizacji projektu unijnego pn. „Budowa Ośrodka Sportów w Borzygniewie (I etap)" współfinansowanego przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Szkolenie

Szkolenie pt. Kreowanie produktu turystycznego

24.09.2012 r. w Ośrodku Sportów Wodnych w Borzygniewie odbyło się szkolenie dotyczące kreowania produktu turystycznego. Uczestniczyli w nim przedstawiciele starostwa i urzędów gmin zajmujących się promocją oraz przedstawiciele lokalnych grup działania.

Bieg Mietkowski 2014
zapisy

Bieg Mietkowski 2014

Bardzo nam miło ogłosić strat zapisów do drugiej edycji Biegu Mietkowskiego. Odbędzie się on w niedzielę 11 maja 2014 roku, a jego start i meta usytuowane będą właśnie na terenie OSWiR w Borzygniewie.

TriMan 2013 - MPi w triathlonie

       21 lipca 2013 r. nad Jeziorem Mietkowskim odbędą się oficjalne Mistrzostwa Polski na dystansie długim ITU - TriMan 2013.
Zawodnicy będą mieli do pokonania 3 km pływania, 80 km kolarstwa oraz 20 km biegu. W ramach Mistrzostw Polski, odbędą się również Mistrzostwa Polski Policji. Na starcie zobaczymy całą czołówkę polskich triathlonistów z aktualnym mistrzem Polski Krzysztofem Augustyniakiem z Polkowic na czele.