Logo OSWiR PW

Ulotka w pdf do pobrania

Pobierz plik: pobierz bosw-ulotka.pdf bosw-ulotka.pdf

Uchwała regulamin BOSW

aktualności
Data dodania: 14.05.2018

Bezpłatne szkolenie dla kobiet "KOBIETA SKUTECZNA"

Celem spotkania jest podniesienie umiejętności komunikacyjnych w rodzinie, a także w innych relacjach społecznych. Dzień szkoleniowy podzielony jest na trzy obszary: komunikacja z dzieckiem („jak gadać, aby się dogadać”), komunikacja personalna, zajęcia relaksacyjne (polegające na redukcji wewnętrznego napięcia, rozluźnieniu mięśni, w wyniku którego zmniejsza się lęk, złość, gniew).

Data dodania: 10.05.2018

Warsztaty ekologiczne dla szkół podstawowych

“Fascynujący świat zwierząt”  - to cykl warsztatów ekologicznych dla uczniów szkół podstawowych, które rozpoczęły się w poniedziałek w naszym ośrodku. Dziękujemy Staroście Powiatu Wrocławskiego - Romanowi Potockiemu za organizację tej ciekawej inicjatywy!

 

Oprócz nauki, uczniowie otrzymali upominki i miło spędzili czas na terenie naszego ośrodka.

 

Warsztaty potrwają do października i wezmą w nich udział szkoły podstawowe z Powiatu Wrocławskiego.

Data dodania: 07.05.2018

Majówka w Borzygniewie

W długi weekend majowy odwiedzaliście nas bardzo licznie, z czego niezmiernie się cieszymy! Za nami wiele słonecznych dni pod znakiem wypoczynku na świeżym powietrzu. Chętnie wypożyczaliście nasz sprzęt wodny i leniuchowaliście na plaży. Wielu z Was zdecydowało się też, by spędzić kilka nocy na campingu. Otwarte były bary i szkoła sportów wodnych. Ośrodek na prawdę tętnił życiem. I niech tak zostanie przynajmniej do końca sezonu!

Data dodania: 07.05.2018

Prace porządkowe na campingu

Chcemy, żeby nasi goście mogli u nas komfortowo wypoczywać. Na naszym campingu można korzystać m.in. z zadaszonej wiaty, nowoczesnych łazienek i toalet, miejsc na urządzenie grilla czy ław i stołów pod daszkiem. Te ostatnioprzeszły mały remont, żeby wygodnie się przy nich biesiadowało. 

Data dodania: 25.04.2018

Bieg Mietkowski - Półmaraton

To był weekend pełen emocji i pozytywnej energii. 22 kwietnia odbył się VI Bieg Mietkowski - Półmaraton. Start i metę biegu zorganizowano w naszym ośrodku. Zadaniem zawodników było okrążenie Zalewu Mietkowskiego - trasa wiodła przez okoliczne miejscowości, a jej najbardziej spektakularnym odcinkiem był 3-kilometrowy dystans po koronie wału zalewu z widokiem na szczyt Ślęży. 

W  sumie w półmaratonie wystartowało ponad 500 osób. Poza tym odbyły się również biegi juniorskie dla dzieci i młodzieży - zorganizowano dla nich wyścigi w 5 kategoriach wiekowych. Uczestnicy najmłodszej z nich mieli zaledwie 6-7 lat, w najstarszej pobiegli 16-18 latkowie.   

Tego dnia do Borzygniewu zawitało prawdziwe lato - nie zabrakło u nas plażowiczów, którzy przyszli, by cieszyć się słońcem.  

Data dodania: 19.04.2018

Wiosna nad Zalewem

Pierwsza połowa kwietnia rozpieszcza nas piękną pogodą i widokami. Na Zalewie można zaobserwować pierwszych kite-surferów, którzy korzystają z dobrego wiatru. Zaczął funkcjonować Sailor Bar, serwujący napoje chłodzące i chrupiące frytki, a w naszym ośrodku można już wypożyczyć rowery wodne. Mimo, że oficjalny start sezonu dopiero za dwa tygodnie, już teraz sporo się u nas dzieje!  

Data dodania: 09.04.2018

Przygotowania do sezonu

Do planowanego otwarcia sezonu pozostał niespełna miesiąc - już od 1 maja miłośnicy sportów wodnych będą mogli znów cieszyć się swoim ulubionym hobby. Tymczasem w naszym ośrodku przygotowania do sezonu idą pełną parą. Porządkujemy, reperujemy i odnawiamy nasze łodzie - w tym roku jachty Omega, których posiadamy obecnie 6 sztuk, otrzymają nowe żagle. 

Data dodania: 02-04-2018

Oznakowanie ośrodka

Dbamy o poprawę oznakowania ośrodka, dzięki czemu odwiedzający nas goście będą mogli lepiej orientować się na naszym terenie. W tym celu zakupiliśmy znaki, które będą informować o ważnych miejscach/strefach ośrodka. Dzięki nim będzie również wiadomo, co i w jakim miejscu jest u nas dozwolone, a co zabronione.   

Data dodania: 30.03.2018

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam, aby ten wyjątkowy czas był pełen wiary, nadziei i miłości, a spotkania w gronie najbliższych upływały w miłym, wiosennym nastroju. 

Zapraszamy również do nas na świąteczny spacer i spędzenie rodzinnych chwil aktywnie, w otoczeniu malowniczego krajobrazu Zalewu Mietkowskiego.

Tego życzą Wam,
Dyrektor i Pracownicy Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego

Data dodania: 28.03.2018

Budowa nowego pomostu

Dobra wiadomość dla żeglarzy i posiadaczy łodzi! Rozpoczęliśmy gruntowny remont naszego pomostu. Dzięki temu już niedługo będziecie mogli cumować swoje łodzie i jachty przy nowoczesnym, stabilnym, podświetlanym, a przez to bezpiecznym pomoście (miejsc do cumowania będzie ok. 30).
Prace budowlane wystartowały z małym opóźnieniem z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych (wysoka fala, lód). Planujemy je zakończyć do 30 kwietnia.

System Informacji Przestrzennej Powiatu Wrocławskiego Biuletyn Informacji Publicznej BOSW
Pogoda