Bieg Mietkowski 2014 podsumowanie

II Bieg Mietkowski wygrał Kamil Makoś!

Frekwencyjnym sukcesem zakończyła się druga edycja Biegu Mietkowskiego. W niedziele rano, 11 maja 2014 roku, ponad 460 biegaczy ruszyło na 16-kilometrową trasę wokół największego jeziora na Dolnym Śląsku – Zalewu Mietkowskiego.

Choć jeszcze kilka godzin wcześniej deszcz zapowiadał trudne warunki, na 2 godziny przed biegiem niebo nieco się rozjaśniło i zawodnicy wystartowali zgodnie z planem o godzinie 10:00. Pierwszy na mecie pojawił się reprezentant Bolesławca – Kamil Makoś, który przebiegł trasę w czasie 54 minuty i 11 sekund. Jest to nowy rekord trasy – poprzedni wynosił 59:00 i należał do zeszłorocznego zwycięzcy Adama Kuzynina. Drugi był reprezentant Ukrainy Denis Skobodjanjuk, a trzeci Tomasz Sobczyk z Wrocławia.

TOP 6 Kategorii Open M

1. 537. KAMIL MAKOŚ                    – 00:54:11    (nowy rekord trasy)
2. 534. DENIS SKOBODJANJUK – 00:55:01
3. 383. TOMASZ SOBCZYK           – 00:55:46

W kategorii kobiet najszybciej do Ośrodka Sportów Wodnych dotarła Joanna Susmanek, która z czasem 1 godzina 3 minuty i 50 sekund triumfowała. Kilkanaście sekund później bieg ukończyła Danuta Piskorska, a trzy minuty później Magdalena Biskupska.

TOP 6 Kategorii Open K

1. 406. JOANNA SUSMANEK         – 01:03:50
2. 316. DANUTA PISKOROWSKA – 01:04:06
3. 23. MAGDALENA BISKUPSKA  – 01:07:05

Ciekawa rywalizacja rozegrała się także w kategorii gminy Mietków. Pod nieobecność faworyta, Adama Kuzynina zwyciężył Piotr Bokła przed Gracjanem Rojkiem i Michałem Szkołą.

Klasyfikacja Gmina Mietków
(miejsce w gm. Mietków, miejsce w kl. gen, imię i nazwisko, miejscowość (klub), czas netto)
1. 13. PIOTR BOKŁA – BORZYGNIEW (ULKS BŁYSKAWICA MIETKÓW) - 01:03:11
2. 36. GRACJAN ROJEK – MIETKÓW                                                                – 01:08:31
3. 58. MICHAŁ SZKOŁA – MILIN (BŁYSKAWICA MIETKÓW)                         - 01:10:33

Nowością tegorocznej edycji była klasyfikacja drużynowa. W tej elitarnej kategorii mogły rywalizować minimum 8 osobowe zespoły, spośród których 7 najlepszych czasów było branych do ogólnego wyniku. W zmaganiach uczestniczyło 7 drużyn, a najlepszą okazała się Grupa Triathlonowa RAT z Wrocławia. Drugi był Tribition Team, a trzeci Klub Biegacza Sobótka.

Klasyfikacja Drużynowa
(łączny czas 7 najlepszych zawodników)
1. Drużyna: GT RAT  – Suma czasów:             08:04:13.47
2. Drużyna: TRIBITION TEAM                        – 08:18:23.75
3. Drużyna: KB SOBÓTKA                              – 08:39:47.38
4. Drużyna: NSN RUNNING TEAM               – 08:43:24.27
5. Drużyna: CREDIT SUISSE                         – 09:10:08.03
6. Drużyna: BIEGAMY WE WROCŁAWIU    – 09:24:03.37
7. Drużyna: KOBIETY NA MEDAL                 – 10:08:25.32

Po Biegu Mietkowskim na zawodników czekał posiłek regeneracyjny, a także możliwość wymasowania zmęczonych nóg. W czasie zawodów dzieci animowały panie z Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowie, a kilkadziesiąt metrów od mety wszyscy chętni mogli przejechać się na tyrolce. O godzinie 12:30 nastąpiło uroczyste wręczenie nagród oraz losowanie dodatkowych prezentów od sponsorów.

Doskonała frekwencja (ponad 3-krotny przyrost) względem poprzedniej edycji oraz bardzo dobre opinie zawodników bardzo cieszą i motywują do dalszych starań. Serdecznie dziękujemy Gminie Mietków, Powiatowi Wrocławskiemu oraz wszystkim partnerom i sponsorom za pomoc przy organizacji naszego biegowego święta.
Kolejna edycja Biegu Mietkowskiego już w maju 2015 roku, i już teraz serdecznie na nią zapraszamy!

Bieg Mietkowski

Pierwszy Bieg Mietkowski czyli pętla wokół Zalewu
              Kolejnym wydarzeniem które będzie gościł Ośrodek Sportów Wodnych w Borzygniewie już 16 czerwca będzie bieg Mietkowski. 16 kilometrowa pętla będzie prowadziła drogami przylegającymi do największego jeziora na Dolnym Śląsku – Zalewu Mietkowskiego.
           Wydarzenie zostanie zorganizowane dzięki połączeniu sił Fundacji Strefa Działania z Milina i Platformy Sportów Wytrzymałościowych z Wrocławia. Będzie to nie lada atrakcja dla wielu lokalnych oraz przyjezdnych biegaczy. Malownicza trasa zaczynająca się i kończąca w Ośrodku, a prowadząca kolejno przez Imbramowice, Domanice, Chwałów oraz wałem Zalewu pozwala podziwiać piękno i ogrom zarówno jeziora jak i sąsiadującej góry Ślęży. – Dla biegaczy będzie to wyjątkowo przyjemna trasa – piękne widoki i niemal płaski teren sprzyja osiąganiu dobrych czasów zarówno wyczynowcom jak i początkującym pasjonatom biegania – komentuje trasę Tomasz Sakuta, organizujący także comiesięczne biegi „Wrocławska Dycha”.
               Na starcie pojawią się biegacze z całego województwa: Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy, Świdnicy, a nawet Bystrzycy Kłodzkiej, Lubina i Milicza. Nie zabraknie także lokalnych akcentów – biegacze z gminy Mietków zostaną sklasyfikowani w osobnej kategorii i nagrodzeni statuetkami od wójta gminy Mietków. - Pierwsza edycja to dopiero start, za kilka lat chcielibyśmy gościć każdego roku kilkuset biegaczy i jest to jak najbardziej realne. Zalew Mietkowski to wyjątkowe miejsce na mapie województwa i warto zaprezentować je w formie zdrowej rywalizacji – tak o pierwszej edycji mówi współorganizator Biegu Mietkowskiego, Wojciech Gruszka z Fundacji Strefa Działania.

Bieg rozpocznie się 16 czerwca 2013 o godzinie 10:00, a najlepsi biegacze na mecie w Ośrodku Sportów Wodnych powinni być już przed godziną 11:00. Patronat nad imprezą objął Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego gmina Mietków oraz portal Zalew Informacji. Chętni mogą zapisywać się na bieg za pomocą strony http://biegmietkowski.pl.