Follow Your Dream - Triathlon Borzygniew już 27 czerwca!

Follow Your Dreams Triathlon Borzygniew to wyjątkowe spotkanie sportowe w szczytnym celu. Dlaczego? Bo tym razem w sportowych zmaganiach wezmą udział nie tylko sportowcy, ale też dzieci z niepełnosprawnościami!
- na trasę triathlonu wyruszą zawodowi sportowcy i sportowcy amatorzy w parach z dziećmi z niepełnosprawnościami z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu
- każda para pokona ok 600 m pływania w Zalewie Mietkowskim
- następnie pary przejadą ok. 20 km na rowerze, ze specjalnie przystosowanymi przyczepkami
- a na koniec przebiegną ok. 10 km ze specjalnymi wózkami biegowymi
- uczestnikami takich duetów będą zarówno zawodowi sportowcy, jak i sportowcy amatorzy - opiekunowie i rodzice dzieci z ośrodka w Jaszkotlu oraz wolontariusze

Bądźcie z nami tego dnia i przekażcie uczestnikom triathlonu swoją pozytywną energię! Mamy nadzieję, że ta niezwykła inicjatywa już na stałe zagości w naszym kalendarzu. Zapraszamy do kibicowania!
Triathlon organizowany jest przez Fundację Fizjotriterapia. Follow your dreams, przy wsparciu Romana Potockiego - Starosty Powiatu Wrocławskiego i Huberta Kurdziela - dyrektora ośrodka OSWiRPW.

Ośrodek otwarty - zapraszamy!

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z decyzją najwyższych władz państwowych, nasz ośrodek, a także znajdujące się na jego terenie lokale gastronomiczne i wypożyczalnia sportów wodnych, są otwarte i funkcjonują zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami i reżimem sanitarnym. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa, o których informujemy za pomocą stosownych oznaczeń i komunikatów znajdujących się na terenie ośrodka. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Recepcją: 

tel. 512 432 430, e-mail: recepcja@bosw.pl

Powiększamy plażę

Poszerzyliśmy naszą plażę! Wiemy, że wielu z Was na to czekało i ucieszy się z tej wiadomości. To był bardzo trudny, wymagający projekt, w który zaangażowanych było wiele osób, ale udało się! Do prac zużyliśmy wyłącznie surowce naturalne... pochodzące z Zalewu Mietkowskiego - około 4 tysięcy ton ziemi i gliny oraz 500 ton piasku
Efekt dużo więcej miejsca do plażowania (szacujemy, że ok. 1000 m2 więcej!) Już nie możemy doczekać, kiedy będziemy mogli Was ugościć!

Komunikat w sprawie funkcjonowania OSWiRPW

W związku z obecną sytuacją dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa informujemy, że od 13.03.2020 cały teren Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego zostaje zamknięty. Wiąże się to również z zamknięciem pola namiotowego oraz z brakiem możliwości odwiedzania biura naszego ośrodka w celu załatwienia jakichkolwiek spraw. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny (512 432 430) oraz mailowy (recepcja@bosw.pl)

Powyższe ograniczenia obowiązują do odwołania. Sytuacja zmienia się dynamicznie, będziemy informować Was na bieżąco, o nowych ustaleniach.

Przygotowania do sezonu 2020

Pamiętacie, jak zeszłej zimy na skutek lodu i wiatru nasz pomost uległ zniszczeniu? W minionych dniach oczyściliśmy dno i poprawiliśmy cumowanie pomostu. To jedno z najtrudniejszych zadań, z którymi mierzymy się w trakcie przygotowań do nowego sezonu, ale bardzo istotne, bo pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo i komfort korzystania z pomostu.

Obchody 50-lecia Dolnośląskiego WOPR

Dnia 18. października obchodziliśmy 50-lecie pracy WOPR na ziemi wrocławskiej. Dziękujemy ratownikom WOPR za podejmowanie działań ratowniczych nad wodą oraz za organizację akcji edukacyjnych i profilaktycznych dotyczących bezpiecznego zachowania nad wodą przez tyle lat! 

Na jubileuszu obecni byli przedstawiciele władz Powiatu Wrocławskiego i Urzędu Marszałkowskiego, a także dyrektor OSWiRPW Hubert Kurdziel, który z rąk prezesa WOPR Krzysztofa Skrzyniarza odebrał podziękowania za współpracę. 

Powiatowe Spotkania ze Śpiewem

Już w tym tygodniu czeka nas rozśpiewany piątek. Wraz z dyrektorem ośrodka Hubertem Kurdzielem i Stowarzyszeniem Miłośników Krzyżowic zapraszamy na "Powiatowe Spotkania ze Śpiewem" - 18 października o godzinie 18:00.

Projekt finansowany ze środków Powiatu Wrocławskiego, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego, Romana Potockiego. 

Regulamin korzystania z Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego

Przypominamy, iż wszelkie kwestie związane z funkcjonowaniem naszego ośrodka, takie jak zasady korzystania z portu, parkowanie na terenie ośrodka, zasady przebywania na terenie ośrodka zwierząt, możliwości grillowania czy rozpalania ognisk, a także wiele innych kwestii, reguluje nasz regulamin, który znajdziecie tutaj: link do regulaminu

Umiem udzielić pierwszej pomocy

W sobotę, 14 września w godzinach 11:00 - 14:00 na plaży w naszym ośrodku odbędą się pokazy udzielania pierwszej pomocy i zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą. Akcja zostanie przeprowadzona przez WOPR i służby medyczne. Organizatorem jest Fundacja Aktywni Ślężanie. Projekt współfinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.Zapraszamy! 

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy i Powiatowy Klub Seniora z wizytą w Borzygniewie

W czwartek, 29 sierpnia odwiedzili nas goście z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy i Powiatowego Klubu Seniora. Z dumą razem z dyrektorem Hubertem Kurdzielem pokazaliśmy im nasz ośrodek! Relaks nad wodą, plażowanie, ognisko, a nawet sporty wodne były wśród atrakcji tego dnia. Bawiliśmy się doskonale.

Dziękujemy Starostwu Powiatu Wrocławskiego oraz Staroście Romanowi Potockiemu za wsparcie tej inicjatywy. Cieszymy się, że ośrodek jest tak chętnie odwiedzany. Podziękowania także dla Kazimierza z Miko Sport za przejażdżki motorówką i dla Beach Bar Zalev Mietkowski za poczęstowanie naszych gości pysznymi lodami. 

Kino plenerowe na plaży - program sierpniowy

W każdy piątek sierpnia plaża Zalewu Mietkowskiego w Borzygniewie zamieni się w plenerową, klimatyczną salę kinową.
Co tydzień na dużym, dmuchanym ekranie wyświetlać będziemy ambitne, kinowe hity. Nie zabraknie leżaków, popkornu i zimnych napojów. Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Startujemy o 21.30!

Repertuar:
2.08 Twarze plaże reż. JR, Agnès Varda/ Francja 2017 / 94’
9.08 Atak Paniki reż. reż. Paweł Maślona/Polska 2017 / 100’
16.08 Mr Gaga reż. reż. Tomer Heymann/ Izrael, Szwecja, Niemcy, Holandia 2015 / 100’
23.08 Córki Dancingu reż. Agnieszka Smoczyńska / Polska 2015 / 92’

ZAPRASZAJĄ:
- Fundacja Monaliza Turbo oraz OSWiRPW w Borzygniewie
- Urząd Marszałkowski
- Marszałek Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego
- Powiat Wrocławski
- Roman Potocki - Starosta Powiatu Wrocławskiego
- Beach Bar Zalev w Borzygniewie

Praca kluczem do sukcesu - bezpłatne warsztaty

W dwie sierpniowe soboty zapraszamy Was na bezpłatne warsztaty w naszym ośrodku:
1.Warsztaty z planowania ścieżki rozwoju kariery (17 sierpnia, godz. 14:00).
Podczas warsztatów pokażemy sposoby tworzenia oraz rozwijania własnych pomysłów i realizacji indywidualnych pasji. Zbudujemy mikro społeczność oraz pokażemy jak efektywnie pracować w zespole.
2. Warsztaty fotograficzne (24 sierpnia, godz. 14:00)
Będzie to kreatywny warsztat rozwoju wyobraźni. Działania warsztatowe będą̨ prowadzone nie dla dydaktyki, a dla rozwijania kompetencji w sferze kultury i sztuki oraz rozwoju osobistego.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem podgladania@gmail.com. Więcej na temat warsztatów na: https://www.facebook.com/events/396998774260770/

Projekt współfinansowany ze środków samorządu  Województwa Dolnośląskiego
Projekt wspierają:
* Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
* Cezary Przybylski
* Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie
* Roman Potocki
* Hubert Kurdziel
* Beach Bar ZALEV Mietkowski
* Podglądania Filmowe - Fundacja Monaliza Turbo

Bezpiecznie nad Zalewem Mietkowskim

W sobotę 27 lipca odbyły się warsztaty "Bezpiecznie nad Zalewem Mietkowskim", na których poruszono temat bezpieczeństwa nad wodą, radzenia sobie z upałami oraz wiele innych zagadnień związanych z bezpieczeństwem oraz pierwszą pomocą.
Organizatorzy: Fundacja Monaliza Turbo oraz OSWiRPW w Borzygniewie
Patronat: Powiat Wrocławski i Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki,
Projekt współfinansowany był ze środków Powiatu Wrocławskiego

SummerByBlack i kolejne Podglądania Filmowe w Borzgniewie

Weekend 26-28 sierpnia był bogaty w atrakcje. Rozpoczęliśmy w piątek od kolejnego seansu w naszym kinie plenerowym, w którym tym razem widzowie zobaczyli musical "La La Land". A w sobotę i niedzielę w Beach Bar Zalev Mietkowski zagościła impreza #SummerByBlack w ramach ogólnopolskiej trasy Black Energy Drink. Konkursy z nagrodami, luskusowe samochdy i dyskoteka, którą prowadził jeden z najbardziej znanych DJów w Polsce - Adam De Great, znany z festiwali Sunrise, Mayday czy Ultra Europe. 

"Córka Trenera" w kinie plenerowym

W piątek 19 lipca odbył się kolejny seans kina plenerowego na naszej plaży.Tym razem widzowie mogli zobaczyć film "Córka Trenera" w reżyserii Łukasza Grzegorzka.
Gości powitał Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki. Atmosfera tej nocy była niesamowita!

Piknik Sportowy

W sobotę odbył się Piknik Sportowy nad Zalewem Mietkowskim. Wśród atrakcji były wyścigi kajakarskie i windsurfingowe oraz regaty żeglarskie,zabawy dla najmłodszych i przeciąganie liny.
Wydarzenie zostało zorganizowane i wsparte przez: Fundacja Monaliza Turbo, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, OSWiRPW w Borzygniewie, Beach Bar ZALEV.

Uwaga Zmiana - Piknik Sportowy nad Zalewem Mietkowskim

Z powodu brzydkiej pogody Piknik Sportowy nad Zalewem Mietkowskim został przeniesiony na sobotę 20 lipca, godzina 13.00. W programie pokazy i zawody sportowe (kajakarskie i windsurfingowe oraz przeciąganie liny), regaty i aktywności sportowe dla najmłodszych. 
Zapraszają: Samorząd Województwa Dolnośląskiego,  - OSWiRPW w Borzygniewie, Hubert Kurdziel - Dyrektor OSPiRPW, Fundacja Monaliza Turbo, Beach Bar Zalev Mietkowski.
Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego. 

Inauguracja Podglądań Filmowych na Plaży 2019

To był wieczór! Dziękujemy, że razem z nami zainaugurowaliście otwarcie Podglądań Filmowych tego lata. Dziękujemy organizatorom i wszystkim, dzięki którym ta inicjatywa mogła się się wydarzyć! 
Romanowi Potockiemu - Staroście Powiatu Wrocławskiego i Bartoszowi Huzarskiemu-  Radnemu Powiatu Wrocławskiego, którzy odwiedzili nas osobiście, Powiatowi Wrocławskiemu, Hubertowi Kurdzielowi - Dyrektorowi OSWiRPW, Fundacji Monaliza Turbo, Kindze Myślickiej i Beach Bar ZALEV Mietkowski. Zapraszamy na kolejny seans 12 lipca! 

Kino plenerowe na plaży - startujemy 5 lipca

Wracają Podglądana Filmowe na Plaży w Borzygniewie, czyli kino plenerowe w naszym ośrodku. Już w piątek 5 lipca o 21.30 zobaczymy kultową Seksmisję. W kolejne piątki lipca zobaczymy "Najlepsze, najgorętsze wakacje" (12.07), "Córka trenera" (19.07) i "La La Land" (26.07). 
Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny. Nie zabraknie zimnych napojów, popcornu i przekąsek. Zapraszamy wraz z: Fundacja Monaliza Turbo, OSWiRPW, Beach Bar Zalev Mietkowski i Powiat Wrocławski wraz ze Starostą Romanem Potockim. 
Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Wrocławskiego

Regaty - V Puchar Polski Południowo-Zachodniej

Za nami dwa dni sportowych zmagań podczas dwudniowych regat "V Puchar Polski Południowo-Zachodniej - Puchar Starosty Powiatu Wrocławskiego". Regaty odbyły się 15 i 16 czerwca i zostały rozegrane w następujących klasach łodzi: Optimist gr. A , Laser 4, Laser Radial, Cadet, 470 Masters, Omega Standard.  Gratulujemy zwycięzcom, zawodnikom i organizatorom tej ciekawej imprezy. 

Wyniki i szczegółowe informacje na temat klas wyścigów znajdują się na stronie: https://www.facebook.com/UksZeglarz/
Regaty zrealizowane zostały przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Starosty Powiatu Wrocławskiego Romana Potockiego. 

ALERT RCB – BURZE Z GRADEM

Na 85 i 90 % Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ocenił prawdopodobieństwo wystąpienia silnych burz z gradem w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim i 22 powiatach województwa wielkopolskiego. Dlatego dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa uruchomił Alert RCB dla zagrożonych obszarów. Porywy wiatru mogą osiągać 115km/h.

Uwaga! Wieczorem i w nocy (12/06) bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz – zostań w domu.  Alert RCB o takiej treści został wysłany do osób znajdujących się na terenie województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i  powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, gnieźnieńskiego, gostyńskiego, grodziskiego, kościańskiego, leszczyńskiego, Leszno, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, pilskiego, Poznań, poznańskiego, rawickiego, szamotulskiego, średzkiego, śremskiego, wągrowieckiego, wolsztyńskiego, wrzesińskiego, złotowskiego – województwa wielkopolskiego.

Przewidywane  porywy wiatru to 115 km/h i stanowią zagrożenie, dlatego:

  • należy usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr;
  • przeparkować samochód w bezpieczne miejsce, jeżeli wcześniej był zaparkowany pod drzewami;
  • zamknąć okna i drzwi;
  • pozostać w domu, jeżeli jest to możliwe.

Należy pamiętać, że burza jest niebezpiecznym zjawiskiem dlatego należy:

  • unikać przebywania pod drzewami,
  • unikać przebywania na otwartej przestrzeni,
  • jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie, jeżeli jesteśmy poza domem;
  • pozostać w samochodzie (jeżeli jesteśmy akurat w podróży) – samochód stanowi dobrą ochronę przed uderzeniem pioruna,
  • rozproszyć się na odległość kilkudziesięciu metrów, jeżeli na otwartej przestrzeni przebywamy w grupie – chodzi o to, aby w przypadku uderzenia pioruna część grupy mogła udzielić pomocy porażonym.

Silny wiatr może uszkodzić linie energetyczne, dlatego należny się przygotować na przerwy w dostawie prądu.

O przypadkach, które mają znaczenie dla bezpieczeństwa należy informować straż pożarną dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 998.

Regaty o Puchar Polski Południowo-Zachodniej

Już w najbliższy weekend w dniach 15-16 czerwca 2019 r. odbędą się u nas V Regaty Żeglarskie o Puchar Polski Południowo-Zachodniej

 

pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz o Puchar Starosty Powiatu Wrocławskiego.

 

Regaty zorganizowane będą przez Uczniowski Klub Sportowy Żeglarz z Wrocławia w ramach projektu współfinansowanego przez Powiat Wrocławski w zakresie kultury fizycznej pn.: „V Regaty Żeglarskie o Puchar Polski Południowo-Zachodniej pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz o Puchar Starosty Powiatu Wrocławskiego w dniach 15-16.06.2019 w Borzygniewie nad Zalewem Mietkowskim”.

 Celem projektu jest m.in. popularyzacja sportu i rozwoju kultury fizycznej, propagowanie żeglarstwa, walorów sportowo - turystycznych oraz rozwój społeczny.

Triathlon Mietków 2019

8 i 9 czerwca gościliśmy w naszym ośrodku jedną z najbardziej prestiżowych imprez sportowych na Dolnym Śląsku - Triathlon Mietków. W sobotę odbyła się rywalizacja na dystansie 1/4 M, a w niedzielę na dystansie 1/8 IM oraz Triathlonowa Sztafeta Sportowa. To była rekordowa edycja pod względem frekwencji - w samej tylko Triathlonowej Sztafecie Firmowej wzięło udział 200 drużyn. 
Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom, kibicom, i organizatorom - Triathlon Mietków i Dashrade RUN. Podziękowania także dla wspierających to wydarzenie: Powiatu Wrocławskiego, Starosty Romana Potockiego, a także dyrektora OSWiRPW Huberta Kurdziela. Cieszymy się, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się gościć w naszym ośrodku taką ciekawą imprezę. 
Zainteresowanych szczegółowymi wynikami oraz szerszą relacją zdjęciową, zapraszamy na: https://triathlonmietkow.pl/

Dzień Dziecka w Borzygniewie

W miniony weekend z okazji Dnia Dziecka w naszym ośrodku nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych! Kolorowe dmuchańce, spotkanie z milusińskimi alpakami, malowanie buziek, pokazy baniek, konkursy z nagrodami... Do tego piękna pogoda, pyszne jedzonko, sporty wodne, a wieczorem zabawa taneczna z Dj-em Wiaterem. Czego chcieć więcej? 
Zapewnienie ciekawych atrakcji i stworzenie wspaniałej atmosfery było możliwe dzięki wspólnemu zaangażowaniu! Dziękujemy Powiatowi Wrocławskiemu i staroście Romanowi Potockiemu, Iwonie Dyszkiewicz, Piotrowi Koszarkowi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Jolancie Polańskiej sołtys Borzygniewa, Hubertowi Kurdzielowi - dyrektorowi OSWiRPW, Beach Bar ZALEV Mietkowski, AlPacano, Bar Sailor w Borzygniewie i MIKO SPORT. 

Za nami XXIV Śpiewanie nad Wodą

W miniony weekend 18 i 19 maja br. nad Zalewem Mietkowskim odbyło się prawdziwe dolnośląskie święto folkloru. Do Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie zjechało 30 zespołów folklorystycznych z 23 gmin i 16 powiatów naszego regionu by wystąpić przed licznie przybyłymi gośćmi.

Oprócz samych występów, które trwały do późnego wieczora, niewątpliwą atrakcją było usytuowanie sceny bezpośrednio na wodzie. Odbyło się także bicie rekordu Guinessa w jednoczesnym śpiewaniu piosenki „Wiła wianki” oraz szereg konkursów i animacji dla dzieci i rodzin, a cała impreza zakończyła się zabawą folkową na plaży.

 

Organizatorem wydarzenia była Gmina Mietków - Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie oraz Fundacja Monaliza Turbo realizująca projekt przy wsparciu finansowym środków Powiatu Wrocławskiego. Patronat nad imprezą objął Roman Potocki Starosta Powiatu Wrocławskiego.

 

W świętowaniu uczestniczył Paweł Hreniak Wojewoda Dolnośląski, który w podziękowaniu za wkład w kulturę wręczył członkom występujących zespołów odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 

W imieniu Powiatu Wrocławskiego gratulacje występującym zespołom złożył  Wiesław Zając Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego, obecna była również Agnieszka Kosztyło-Pałys Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym. Z ramienia Gminy Mietków świetnych występów pogratulował Adam Kozarowicz Wójt Gminy. Nad sprawnym przebiegiem całości imprezy czuwał Mirosław Stawski dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowie oraz Hubert Kurdziel dyrektor Ośrodka Sportów Wodnych i  rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie.

 

 

Patronat medialny nad imprezą „XXIV Śpiewaniem nad Wodą” objęło Radio Wrocław, które na bieżąco relacjonowało to wydarzenie.

 

 

Podczas „XXIV Śpiewania nad Wodą” wystąpiły następujące zespoły:

 

Ale Babki z Różyńca gm. Gromadka, Barwy Jesieni gm. Nowe Miasteczko, Bolkowianie gm. Bolków, Cyraneczki gm. Bystrzyca, Gajkowianie gm. Czernica, Koniczynki gm. Lubin, Kostomłocianie gm. Kostomłoty, Krukowianie gm. Żarów, Leśne Echo gm. Lubsza, Listek Koniczyny gm. Mietków, Macieje gm. Dzierżoniów, Miłek gm. Wojcieszów, Niezapominajki gm. Gromadka, Osieczanki gm. Lubin, Perła z Przybyłowic gm. Męcinka, Radośni gm. Miękinia, Rozmaryn gm. Sobótka, Rozśpiewane Przedszkole gm. Mietków, Sami Swoi gm. Sobótka, Serbowiacy gm. Głogów, Stokrotki gm. Olszyna, Strzegomianki gm. Sobótka, Szkoła Podstawowa w Mietkowie gm. Mietków, Szymanowianie gm. Wisznia Mała, Świtezianie gm. Jelcz Laskowice, Tacy Sami gm. Wrocław, Trzy Dęby gm. Prusice, Uciechowianki gm. Dzierżoniów, Wesołe Nutki gm. Złoty Stok, Złotokłose gm. Prusy

Kreatywne Warsztaty Ślężańskie, 18-19 maja 2019

Zapraszamy na bezpłatne, kreatywne, międzypokoleniowe warsztaty Ślężańskie. Będziecie mogli wziąć udział w warsztatach fotograficznych, plastycznych, pszczelarskich i nie tylko. Zaczynamy w sobotę 18 maja od godziny 15:30 i w niedzielę 19 maja od godziny 15:30. 

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie. 

DASHRADE Run - dziękujemy za świetną zabawę!

Dziękujemy wszystkim Zawodnikom oraz Kibicom za tak liczne przybycie nad Jezioro Mietkowskie i stworzenie świetnej atmosfery sportowego święta! Byliście niesamowici! 

Pierwszą edycję #DASHRADE Run, będącą kontynuacją Biegu Mietkowskiego, z pewnością można zaliczyć do bardzo udanych. Nie zabrakło dobrej zabawy, sporej dawki emocji, walki do samej linii mety oraz fantastycznej pogody. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i organizatorom. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji biegu! 

Na stronie internetowej zawodów znajdziecie szczegółowe wyniki, podsumowanie oraz galerie ze zdjęciami - https://bit.ly/2JiAe99 

XXIV Dolnośląskie Święto Folkloru w Mietkowie „Śpiewanie nad wodą”

Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie, Powiat Wrocławski, Rada Programowa Przeglądu i Gmina Mietków serdecznie zapraszają na XXIV Dolnośląskie Święto Folkloru w Mietkowie „Śpiewanie nad wodą” 18-19 maja 2019 roku na teren naszego ośrodka.
Jeżeli jesteś entuzjastą muzyki ludowej oraz lubisz wypoczywać na świeżym powietrzu - to jest impreza dla Ciebie i Twojej rodziny. Przyjmiemy 30 zespołów działających w 16 powiatach i 23 gminach naszego kraju. Ponadto: Polskie Radio Wrocław z programem Dolnośląski Rozkład Jazdy, konkursy i zabawy ludowe, animacje, piaszczysta plaża, scena na wodzie, gastronomia, wypoczynek i urządzenia rekreacyjne. Zapraszamy!

Dashrade RUN nad Zalewem Mietkowskim

Już 11 maja Dashrade RUN - jeden z najbardziej malowniczych biegów na Dolnym Śląsku. W pięknej scenerii Zalewu Mietkowskiego odbędzie się półmaraton, bieg na 20 km i biegi juniorskie. Szczegóły na: https://run.dashrade.com/ 

Zebraliśmy prawie 2 kontenery śmieci!

Musimy powiedzieć to głośno! Jesteście NAJLEPSI!!!

Mimo średniej pogody, mimo, że w weekend moglibyście być w tylu innych miejscach… Byliście dzisiaj z nami na wspólnym sprzątaniu terenu Zalewu Mietkowskiego. Zebraliśmy prawie dwa kontenery śmieci. Dziękujemy za zaangażowanie, pozytywną energię i super spędzony czas.

Byli z nami mieszkańcy Borzygniewa i sołtys Borzygniewa Jolanta Polańska, mieszkańcy okolicznych miejscowości i tych dalszych (przybyliście nawet z Wrocławia, Świdnicy, czy Sobótki), dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce wraz z opiekunem Iwoną Szydłowską.

Cieszymy się, że z inicjatywy naszego ośrodka i dzięki wsparciu Powiatu Wrocławskiego, radnych i starosty Romana Potockiego, udało się zorganizować inicjatywę, w której mieszkańcy mogli bezinteresownie zaangażować się w społecznym celu. To bardzo ważne, że istnieją takie miejsca, jak ośrodek, które mogą służyć mieszkańcom nie tylko do wypoczynku, ale też do integracji i do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Na koniec refleksja… Wspólnie zebraliśmy niemal dwa kontenery śmieci - z jednej strony jesteśmy bardzo dumni, że w tak krótkim czasie udało się tak wiele, a z drugiej… to przeraża, że tak piękne miejsce jest zaśmiecane… Dbajmy o to, by było lepiej. Pilnujmy siebie, pilnujmy sąsiadów. Zwracajmy uwagę, reagujmy, gdy widzimy, że ktoś śmieci. Tylko w ten sposób możemy zadbać o czystość, środowisko i przyjemny odpoczynek nad Zalewem Mietkowskim!  

Wspólne sprzątanie terenu Zalewu Mietkowskiego

Kochacie Zalew Mietkowski i chcecie by było tu czysto i przyjemnie? Planujecie spędzić tu nie jeden wakacyjny dzień? Jeśli tak, zapraszamy Was na wspólne sprzątanie terenu naszego Zalewu. Czas zakasać rękawy i zadbać o nasze urokliwe miejsce! Po sprzątaniu zaprosimy Was na ognisko z kiełbaskami i zabawy dla dzieci na terenie naszego Ośrodka. Szczegóły znajdziecie poniżej.

KIEDY I GDZIE?
Zbiórka odbędzie się 27 kwietnia o godz. 10:00 na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji w Borzygniewie. Nasz ośrodek zapewni wszystkim worki na śmieci i rękawiczki ochronne.

CO SPRZĄTAMY?
Podzielimy się na dwie grupy. Jedna wyruszy na sprzątanie terenu w kierunku portu, druga w przeciwnym kierunku - plażą do miejsca styku drugiej drogi w Borzygniewie.

JAK ODPOCZYWAMY?
Po sprzątaniu, około godz. 14:00, zaprosimy Was na ognisko z kiełbaskami na terenie naszego ośrodka. Gwarantujemy świetną atmosferę i zabawy dla najmłodszych.

Zapraszamy mieszkańców Borzygniewa, Gminy Mietków i całej okolicy - wszystkich, którzy lubią to miejsce i chcą zrobić coś pożyteczneg

Start sezonu 2019 w Borzygniewie

Czas rozpocząć sezon 2019 :) Już 1 maja będziecie mogli w pełni korzystać z uroków Zalewu Mietkowskiego i naszego ośrodka!
- Będą działać dla Was - dobrze znany już Bar Sailor w Borzygniewie i nowo otwarte Beach Bar ZALEV Mietkowski oraz Smoked Sailor
- Otwarta będzie wypożyczalnia sprzętu wodnego (szczegóły dot. sprzętu i cen znajdziecie tutaj: https://www.bosw.pl/vennik-uslug)
- Szkoła MIKO SPORT zaprasza na kursy windsurfingu
No i oczywiście... czekać będzie też na Was nasza piękna plaża!
Zapraszamy!

Nowy beach bar nad Zalewem Mietkowskim

Z przyjemnością dzielimy się z Wami tą informacją. Trwa budowa nowego beach baru w naszym ośrodku. Wygląda bardzo klimatycznie. Sami zobaczcie!

Gazeta Wrocławska o naszym podświetlanym pomoście!

Całkowitą nowością będzie podświetlenie pomostu w tym roku. Zobaczcie, jak pięknie prezentuje się na zdjęciach wykonanych podczas próby oświetlenia! 
Tematem zainteresowała się Gazeta Wrocławska - polecamy  artykuł: https://gazetawroclawska.pl/nowosc-nad-podwroclawskim-zalewem-podswietlany-pomost-zobacz/ar/13973483

Remont pomostu

Zima w tym roku dała nam popalić... W wyniku lodu, którym skuty był Zalew, i silnego wiatru, pomost został uszkodzony. Z początkiem wiosny rozpoczęliśmy gruntowny remont, który już kończymy. Nowością w tym roku będzie podświetlenie pomostu, co z pewnością ucieszy gości naszego ośrodka.

Ćwiczenia straży pożarnej

Nad zalewem trwają ćwiczenia Straży Pożarnej. Odwiedzili nas już strażacy z Mietkowa, którzy przyjechali swoim nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym MAN TGM 13.290. Gościliśmy też Straż Pożarną z Wrocławia.

Remont sprzętu pływającego

Nasz sprzęt pływający wyjechał niedawno na zasłużoną konserwację. Stopniowo pierwsze rowerki już do nas wracają po modernizacji. Nie możemy się doczekać, aż wypłyną na wody zalewu. Sezon coraz bliżej!

Czas porządków i remontów

Ciche miesiące w naszym ośrodku wykorzystujemy na remonty, konserwacje i modernizacje, dzięki którym jak najlepiej przygotujemy się do sezonu. Za nami m.in. remont toalety dla naszych turystów, remont pomieszczenia gospodarczego i narzędziowni, konserwacja i przestawienie szlabanu czy montaż moskitier w oknach. 

Modernizacja pola namiotowego

Zima to czas napraw, remontów i przygotowań do sezonu letniego w naszym Ośrodku. Niedawno odwiedzili nas geodeci i wykonali stosowne pomiary, a zimujące u nas przyczepy musiały zostać zabrane. Powód? Modernizujemy pole namiotowe, by zapewnić lepszy komfort naszym turystom. 

Podglądania Filmowe na Plaży - edycja jesienna

6 października zafundowaliśmy odwiedzającym nam gościom moc atrakcji. Wszystko za sprawą imprezy "Podglądania Filmowe na Plaży - edycja jesienna". Zorganizowaliśmy warsztaty 3D  "Dizajn dla dzieci", leżakowanie, czyli czytanie bajek przez aktorkę Annę Krotoską oraz pokaz filmowy w naszej sali konferencyjnej - "Wieża. Jasny dzień" w reżyserii Jagody Szelc. Dziękujemy inicjatywie "Podglądania Filmowe" za świetną organizację tego wydarzenia.  

Borzygniew w jesiennej odsłonie

Borzygniew jesienią prezentuje się równie pięknie, jak latem. Nie wszyscy już zakończyli sezon - kilku miłośników kite surfingu wciąż korzysta z pomyślnych wiatrów. To się nazywa prawdziwa pasja! 

Jesienne porządki w Borzygniewie

Jesień upływa u nas pod znakiem posezonowych porządków - myjemy, konserwujemy, zabezpieczamy. Za nami udane i pracowite lato, ale czas przygotować się do zimy... i już nie możemy doczekać się kolejnego sezonu!

Podglądania Filmowe, edycja jesienna już w sobotę 6 października

Już w październiku jesienna edycja Podglądań Filmowych na Plaży - warsztaty rodzinne, czytanie bajek dzieciom, i pokaz filmowy "Wieża. Jasny Dzień" reż. Jagoda Szelc.
Rozpoczynamy kolejny sezon spotkań nad Zalewem Mietkowskim. W Borzygniewie znów będzie można spędzić weekend na ciekawym spotkaniu z filmem, ale tym razem także z innymi dziedzinami sztuki. Zapraszamy całe rodziny - każde pokolenie znajdzie coś dla siebie. 

Aktywny weekend w naszym ośrodku

W miniony weekend 15.09 - 16.09 gościliśmy u nas dwie ciekawe imprezy - Dzień otwarty i mistrzostwa w pływaniu Riwiera Open Water oraz ciekawe wydarzenie kulturalne - Plażowe Warsztaty Filmowe i pokaz filmów krótkometrażowych. 

Dolnośląskie Mistrzostwa Riviera Open Water

Już w sobotę 15 września prawdziwa inwazja pływaków nad naszym zalewem! Dolnośląskie Mistrzostwa Riviera Open Water. Zawodnicy będą ścigać się na pięciu dystansach - od 50 metrów do 4,7 kilometrów. Oprócz zawodów zorganizowany zostanie także dzień otwarty - w naszej sali konferencyjnej odbędą się ciekawe wykłady o tematyce sportu, pływania i triathlonów. 
Szczegóły i zapisy na stronie: http://p-s-w.pl/rivieraow

Pożegnanie wakacji w kinie plenerowym

Kino plenerowe w ostatni weekend wakacji zorganizowaliśmy... pod dachem. Pogoda nie dopisała, ale i tak zadbaliśmy o super atmosferę. Był popcorn i leżaki, a widzowie mogli obejrzeć niezwykle klimatyczny film "Wielkie Piękno", zdobywcę Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny, wyróżniający się oszałamiającymi wizualnie scenami, świetną fabułą i genialną rolą Toniego Servil'a. 

Podglądania Filmowe na Plaży

W dwa wyjątkowe weekendy - 18 i 25 sierpnia gościliśmy na naszej plaży kino plenerowe.18 sierpnia widzowie obejrzeli film dokumentalny "Mantangi/Maya/M.I.A". - reż. Stephen Loveridge, a tydzień później 4 polskie filmy krótkometrażowe - "Larp" - reż. Kordian Kądziela '28 , "Fusy" - reż. Kordian Kądziela '28, "Nic nowego pod słońcem" reż. Damian Kocur '24, "Magma" reż. Paweł Maślona '31. Frekwencja dopisała - zadbaliśmy o leżaki, koce, popcorn, a Bar Sailor o szeroki wybór napojów. 

Rekordowa frekwencja na pierwszym pokazie kina plenerowego

To był niesamowity wieczór. 11 sierpnia w sobotę odbył się pierwszy pokaz w naszym kinie plenerowym w ramach projektu "Podglądania Filmowe na Plaży". Widzowie obejrzeli filmowy hit "Dzikie Historie" produkcji samego Pedro Almodovara. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania - odwiedziło nas kilkaset osób.  

Do zobaczenia na kolejnej projekcji już w sobotę 18 sierpnia! 

Kino plenerowe na plaży w naszym Ośrodku

W wakacyjne soboty nasza plaża zamieni się w kino plenerowe. Zostaną na niej zorganizowane pokazy filmowe pod nazwą “Podglądania Filmowe na Plaży” - Letnie kino to znakomity sposób na spędzenie sobotnich wieczorów w tym malowniczo położonym miejscu. Zapraszam wszystkich na wyjątkowe seanse -  mówi Hubert Kurdziel dyrektor Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji, w którym organizowane jest kino w plenerze. 

To pierwsza w historii taka inicjatywa nad zalewem. Widzowie obejrzą słynne, nagradzane na festiwalach filmy m.in. „Dzikie historie” produkcji Pedro Almodovara.

W organizację pokazów zaangażował się Urząd Marszałkowski, Fundacja Punkt Widzenia i Podglądania Filmowe, a patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki. 

Cieszę się i jestem dumny, że organizujemy to ciekawe przedsięwzięcie. Udało się to dzięki  współpracy na wielu płaszczyznach. Kino plenerowe  to przykład, jak ludzie kreatywni i urzędnicy mogą zjednoczyć siły z pozytywnym skutkiem - dodaje Hubert Kurdziel. 

 

Seanse odbywają się w soboty o 21:00. Wstęp jest bezpłatny. 

Repertuar pokazów znajduje się na naszym Facebook'u: https://www.facebook.com/events/670040076722202/ 

Regaty o Puchar Marszałka 2018

W weekend 28 i 29 sierpnia w naszym ośrodku odbyły się Regaty o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Zawodnicy rywalizowali w klasach: Laser Radial, Otimist i Laser 4.7. Organizatorem regat był Wrocławski  Okręgowy Związek Żeglarski i Powiat. To była świetna sportowa impreza! 

Regaty o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego

 Już w weekend 28 i 29 lipca Regaty o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego w naszym ośrodku. Ich organizatorem jest Wrocławski Okręgowy Związek Żeglarski. Zapraszamy do kibicowania w godzinach 11:00 - 14:00. 

Półkolonie w naszym ośrodku

Wszędzie dobrze, ale nad wodą najlepiej. W ostatnim czasie odwiedziły nas dzieci i młodzież w ramach półkolonii ze Świdnicy i Gminy Żarów. Miały okazję do pływania żaglówkami, stawiały pierwsze kroki w pływaniu na windsurfingu, odpoczywały na plaży i bawiły się przy ognisku. 

Zakończenie sezonu UKS JUDO Mietków

Wczoraj zawodnicy UKS JUDO Mietków świętowali u nas zakończenie sezonu. Było ognisko, śpiew z gitarami i świetna zabawa w towarzystwie rodzin zawodników i trenera Bolesława Bokło.  
Sportowcom życzymy udanych, pełnych wrażeń wakacji!

Warsztaty "Kobieta Skuteczna"

W sobotę 16 czerwca w naszym ośrodku odbyły się warsztaty "Kobieta Skuteczna". Ich uczestniczki uczyły się nabywania umiejętności zarządzania czasem i efektywnej komunikacji, poznawały techniki relaksacyjne i dowiadywały się, w jaki sposób podnieść poczucie własnej wartości. Dziękujemy wszystkim Paniom za udział, mamy nadzieję, że wyniesione doświadczenia będą przydatne na co dzień!

Triathlon Mietków za nami!

Pływanie na dystansie 950 m, 45 km jazdy na rowerze i 10,5 km biegu. Takim wyzwaniom musieli stawić czoła zawodnicy Triathlonu Mietków w Sobotę 8 czerwca. W kolejnym dniu, 9 czerwca, odbyła się Triahtlonowa Sztafeta Firmowa, której zawodnicy mieli do pokonania trasy o połowę krótsze, niż ich koledzy w sobotę. Gratulujemy zawodnikom żelaznej kondycji!

Link do zdjęć i filmów: 

Dzień Dziecka w naszym ośrodku

2 czerwca z okazji obchodów Dnia Dziecka najmłodszym zorganizowaliśmy dzień pełen zabawy! Były dmuchańce, zabawy, konkursy z nagrodami, słodkości i niespodzianki oraz nauka windsurfingu ze szkołą Miko Sport. 

Organizatorami imprezy byli: Jolanta, Robert i Kazimierz Polańscy, Nasz Ośrodek, Miko Sport, GOK w Mietkowie, Oddział Regionalny KRUS we Wrocławiu.

Ponad 3 tysiące osób wzięło udział w Powiatowym Pikniku Samorządowca

W niedzielę, 27 maja odbył się u nas Powiatowy Piknik Samorządowca - impreza z atrakcjami dla całej rodziny zorganizowana przez Powiat Wrocławski. Nie zabrakło atrakcji wodnych - odbył się pokaz windsurfingu, pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu WOPR i Straży Pożarnej oraz pokaz na łodziach Omega w wykonaniu dzieci. Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych i bawić się na gigantycznych dmuchańcach. Można było podziwiać teatr ognia na plaży, pokaz Judo dzieci ze szkoły w Mietkowie uświetniony obecnością gościa specjalnego - olimpijczyka Rafał Kubackiego. Odbyły się koncerty zespołów: Marvikal, Red Carpet, Mokosza, Chór Dyszkant i zespoły dziecięce z Żórawiny Pikolo i Ósemka. 
We współpracy z Fundacją Book Crossing Polska zorganizowaliśmy też Lotną Bibliotekę. Na naszej plaży stanął regał z książkami - punkt wymiany książek. Bez zapisów czy kart bibliotecznych można było pożyczać książki, dzielić się nimi, przekazywać je z rąk do rąk.  

Piknik Samorządowca już 27 maja!

Serdecznie zapraszamy na Piknik Samorządowca, który odbędzie się już 27.05.2018r. w naszym Ośrodku. To będzie jedna z najgorętszych imprez sezonu - nie możecie jej przegapić!
Wśród licznych atrakcji m.in.
- występ zespołów Marvikal, Red Carpet i Owocówki,
- teatr ognia Teatr Ognia - Fire Mime,
- darmowe porady prawne i obywatelskie,
- konkursy sportowe,
- pokazy windsurfingu,
- food trucki.

Imprezę poprowadzi Adrian Walczyk, Event&Media Adrian Walczyk
Startujemy o 15. Do zobaczenia już niebawem :)

Modernizacja plaży

W tym tygodniu na naszą plażę przyjechało 50 ton świeżego piasku, a także nowe kubły na śmieci. Mamy nadzieję, że zwiększy to komfort wypoczynku w naszym ośrodku. 

Treningi Otwarte - Triathlon Mietków

W sobotę 19 maja spędziliśmy czas bardzo aktywnie. Odbywał się u nas trening otwarty przed Triathlonem Mietków. Zawodnicy mogli zapoznać się z trasą zawodów i przetestować... jak szybko potrafią się rozebrać wyskakując z wody :) 

Kolejny trening 2 czerwca, polecamy udział w nim, żeby jeszcze lepiej przygotować się do Triathlonowej Sztafety Firmowej i Triathlonu Mietków. 

Triathlon Mietków - już 9-10 czerwca!

Już w czerwcu Triathlon Mietków! Nie możecie przegapić tej wspaniałej sportowej imprezy, która w 2017 roku zdobyła tytuł najlepszych zawodów w Polsce na dystansach krótkich. 

Tym razem w sobotę 9 czerwca odbędą się zawody indywidualne na dystansie 1/4 IM, czyli 950 m pływania, 45 km na rowerze i 10,5 km biegu.

W niedzielę, 10 czerwca będzie Triathlonowa Sztafeta Firmowa oraz zawody indywidualne na dystansie 1/8 IM, na których będą mogli zmierzyć się zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat, jak i osoby rozpoczynające przygodę z triathlonem.

Szczegóły i zapisy: https://triathlonmietkow.pl/

Bezpłatne szkolenie dla kobiet "KOBIETA SKUTECZNA"

Celem spotkania jest podniesienie umiejętności komunikacyjnych w rodzinie, a także w innych relacjach społecznych. Dzień szkoleniowy podzielony jest na trzy obszary: komunikacja z dzieckiem („jak gadać, aby się dogadać”), komunikacja personalna, zajęcia relaksacyjne (polegające na redukcji wewnętrznego napięcia, rozluźnieniu mięśni, w wyniku którego zmniejsza się lęk, złość, gniew).

“KOBIETA SKUTECZNA” to projekt realizowany przez grupę doświadczonych, wykwalifikowanych trenerów i doradców, dzięki czemu każda z uczestniczek projektu osiągnie korzyści w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego.

Co zyskasz?
Nabycie umiejętności komunikacyjnych w rodzinie
Umiejętność zarządzania czasem własnym
Wzrost pewności siebie

Co oferujemy?
Wykwalifikowaną kadrę trenerów
Doradztwo w zakresie komunikacji z dzieckiem
Zajęcia relaksacyjne
Catering oraz przerwę kawową podczas szkolenia

Jak się zgłosić?
Zapisy pod numerem 502 655 066
Termin zgłoszeń do 31 maja 2018
Liczba miejsc ograniczona

Szkolenie odbędzie się 16 czerwca 2018, godz. 9-17 w naszym ośrodku.

Warsztaty ekologiczne dla szkół podstawowych

“Fascynujący świat zwierząt”  - to cykl warsztatów ekologicznych dla uczniów szkół podstawowych, które rozpoczęły się w poniedziałek w naszym ośrodku. Dziękujemy Staroście Powiatu Wrocławskiego - Romanowi Potockiemu za organizację tej ciekawej inicjatywy!

 

Oprócz nauki, uczniowie otrzymali upominki i miło spędzili czas na terenie naszego ośrodka.

 

Warsztaty potrwają do października i wezmą w nich udział szkoły podstawowe z Powiatu Wrocławskiego.

 

Majówka w Borzygniewie

W długi weekend majowy odwiedzaliście nas bardzo licznie, z czego niezmiernie się cieszymy! Za nami wiele słonecznych dni pod znakiem wypoczynku na świeżym powietrzu. Chętnie wypożyczaliście nasz sprzęt wodny i leniuchowaliście na plaży. Wielu z Was zdecydowało się też, by spędzić kilka nocy na campingu. Otwarte były bary i szkoła sportów wodnych. Ośrodek na prawdę tętnił życiem. I niech tak zostanie przynajmniej do końca sezonu!

Prace porządkowe na campingu

Chcemy, żeby nasi goście mogli u nas komfortowo wypoczywać. Na naszym campingu można korzystać m.in. z zadaszonej wiaty, nowoczesnych łazienek i toalet, miejsc na urządzenie grilla czy ław i stołów pod daszkiem. Te ostatnioprzeszły mały remont, żeby wygodnie się przy nich biesiadowało. 

Bieg Mietkowski - Półmaraton

To był weekend pełen emocji i pozytywnej energii. 22 kwietnia odbył się VI Bieg Mietkowski - Półmaraton. Start i metę biegu zorganizowano w naszym ośrodku. Zadaniem zawodników było okrążenie Zalewu Mietkowskiego - trasa wiodła przez okoliczne miejscowości, a jej najbardziej spektakularnym odcinkiem był 3-kilometrowy dystans po koronie wału zalewu z widokiem na szczyt Ślęży. 

W  sumie w półmaratonie wystartowało ponad 500 osób. Poza tym odbyły się również biegi juniorskie dla dzieci i młodzieży - zorganizowano dla nich wyścigi w 5 kategoriach wiekowych. Uczestnicy najmłodszej z nich mieli zaledwie 6-7 lat, w najstarszej pobiegli 16-18 latkowie.   

Tego dnia do Borzygniewu zawitało prawdziwe lato - nie zabrakło u nas plażowiczów, którzy przyszli, by cieszyć się słońcem.  

Wiosna nad Zalewem

Pierwsza połowa kwietnia rozpieszcza nas piękną pogodą i widokami. Na Zalewie można zaobserwować pierwszych kite-surferów, którzy korzystają z dobrego wiatru. Zaczął funkcjonować Sailor Bar, serwujący napoje chłodzące i chrupiące frytki, a w naszym ośrodku można już wypożyczyć rowery wodne. Mimo, że oficjalny start sezonu dopiero za dwa tygodnie, już teraz sporo się u nas dzieje!  

Przygotowania do sezonu

Do planowanego otwarcia sezonu pozostał niespełna miesiąc - już od 1 maja miłośnicy sportów wodnych będą mogli znów cieszyć się swoim ulubionym hobby. Tymczasem w naszym ośrodku przygotowania do sezonu idą pełną parą. Porządkujemy, reperujemy i odnawiamy nasze łodzie - w tym roku jachty Omega, których posiadamy obecnie 6 sztuk, otrzymają nowe żagle. 

Oznakowanie ośrodka

Dbamy o poprawę oznakowania ośrodka, dzięki czemu odwiedzający nas goście będą mogli lepiej orientować się na naszym terenie. W tym celu zakupiliśmy znaki, które będą informować o ważnych miejscach/strefach ośrodka. Dzięki nim będzie również wiadomo, co i w jakim miejscu jest u nas dozwolone, a co zabronione.   

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam, aby ten wyjątkowy czas był pełen wiary, nadziei i miłości, a spotkania w gronie najbliższych upływały w miłym, wiosennym nastroju. 

Zapraszamy również do nas na świąteczny spacer i spędzenie rodzinnych chwil aktywnie, w otoczeniu malowniczego krajobrazu Zalewu Mietkowskiego.

 

Tego życzą Wam,
Dyrektor i Pracownicy Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego

Budowa nowego pomostu

Dobra wiadomość dla żeglarzy i posiadaczy łodzi! Rozpoczęliśmy gruntowny remont naszego pomostu. Dzięki temu już niedługo będziecie mogli cumować swoje łodzie i jachty przy nowoczesnym, stabilnym, podświetlanym, a przez to bezpiecznym pomoście (miejsc do cumowania będzie ok. 30).

Prace budowlane wystartowały z małym opóźnieniem z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych (wysoka fala, lód). Planujemy je zakończyć do 30 kwietnia.

VI Bieg Mietkowski - Półmaraton już 22 kwietnia!

Już w niedzielę 22 kwietnia jedna z największych imprez organizowanych nad Zalewem Mietkowskim: VI Bieg Mietkowski - Półmaraton​. Start i meta będą oczywiście w naszym ośrodku. Zapraszamy wszystkich do kibicowania!

 

-     Bieg odbędzie się 22.04.2018, o godzinie 10:00

 

-     Półmaraton

Trasa biegu wiedzie dookoła Zalewu Mietkowskiego z malowniczym widokiem na górę Ślężę. Start i meta zorganizowane będą w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji w Borzygniewie.

Na zawodników będą czekały 3 punkty żywnościowe na trasie, a na mecie dobrze wyposażony bufet. 

Zawodnicy będą walczyć o Puchar Biegu Mietkowskiego - dla 5 najlepszych zawodników przygotowano statuetki oraz nagrody pieniężne. Zawodnicy będą nagradzanie także w swoich kategoriach wiekowych oraz w rywalizacji drużynowej.

 

-     Rywalizacja drużynowa

Zawodnicy biorący udział w półmaratonie, mogą również sprawdzić się razem z zespołem. Drużyny powinny liczyć od 8 do 12 osób, przy czym do wyniku drużyny będzie brany pod uwagę czas 7 zawodników, którzy w najszybszym czasie przekroczą linię mety. Nagrodą dla najlepszej drużyny będzie oczywiście szampan na mecie, a także obiad w restauracji.

 

-     Bieg juniorów i bieg na 5 km

W tym roku biegowi głównemu będzie towarzyszyć atrakcja dla najmłodszych - Biegi Juniorskie. Organizatorzy przewidzieli 5 kategorii wiekowych: dzieci 6-7 lat (bieg na 200 m), dzieci 8-9 lat (bieg na 500 m), dzieci 10-12 lat (bieg na 1000 m), dzieci na 13-15 lat (bieg na 2000 m), młodzież 16-18 lat (5 km). Dla zawodników będą przygotowane medale, dyplomy i lekki poczęstunek.

 

Więcej informacji o biegu oraz zapisy na stronie: http://biegmietkowski.pl/

Początek wiosny w Borzygniewie

Pierwsze dni wiosny w Borzygniewie upłynęły w mocno zimowych klimatach. Tak dużo śniegu dawno tu nas nie było!

Nasz ośrodek na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu

W ostatni weekend lutego uczestniczyliśmy w Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu. Na naszym stoisku promowaliśmy ideę aktywnego wypoczynku nad wodą. Idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, malownicze trasy dla biegaczy, pole namiotowe i i plaża, a także duże imprezy sportowe, takie jak Bieg Mietkowski czy Triathlon to największe atuty naszego ośrodka i opowiadaliśmy o nich osobom licznie odwiedzającym nasze stoisko. Podkreślaliśmy również możliwość zorganizowania u nas konferencji czy imprezy okolicznościowej.

Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać z osobami, które już nas znały, a także z tymi, które dopiero się o nas dowiedziały. Mamy nadzieję, że odwiedzicie nas w tym sezonie!

Orkan Grzegorz w BOSW

Modernizacja sali konferencyjnej

Zakończyliśmy już modernizację naszej sali! Nasi pracownicy zamontowali specjalną ladę, która z pewnością będzie wam przydatna podczas organizowanych przez was imprez! Oczywiście zapraszamy do kontaktu i rezerwowania sali na wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe

Modernizacja i czyszczenie ośrodka

Remont sali konferencjynej

Za oknami już śmiało można powiedzieć jesień. My natomiast ciężko pracujemy i zajmujemy się modernizacją naszej sali. Tworzymy dla was specjalne zaplecze gastronomiczne. Dlatego zachęcamy do kontaktu i rezerwowania terminów wynajęcia sali.

XIII Regaty o Puchar Marszałak woj. dolnośląskiego

Przypominamy, że w dniach 28-30 lipca na terenie zalewu Mietkowskiego odbędą się XIII Regaty o puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Natomiast biuro regat mieścić się będzie na terenie naszego ośrodka w Borzygniewie. Poniżej przedstawiamy program regat podany przez organizatorów.

28.07.2017 piątek
17:00-20:00- przyjmowanie zgłoszeń
29.07.2017 sobota
08:00-09:00- przyjmowanie zgłoszeń
09:30- uroczyste otwarcie regat
10:00-odprawa z Sędzią Głównym Regat
10:55-sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu dnia
30.07.2017 niedziela
09:55- sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu dnia
16:00-uroczyste zakończenie regat

STARTUJĄCE KLASY
Regaty zostaną rozegrane w następujących klasach łodzi:
-OPTIMIST GR.A
-OPTIMIST GR.B
-LASER 4.7
-LASER RADIAL
-CADET

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

UPALNY WEEKEND W BORZYGNIEWIE!

Najbliższa sobota i niedziela zapowiada się bardzo gorąca,
synoptycy przewidują, że w Borzygniewie termometry pokarzą aż 30°C. W Sobotę 28°C, natomiast w niedzielę nawet 30°C.
W tak upalne dni nie ma nic lepszego niż relaks nad wodą i zimne napoje. Idealnym miejscem do takiego wypoczynku jest oczywiście Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji w Borzygniewie.
W naszej ofercie wypożyczalnia sprzętu wodnego: kajaki, rowery wodne czy łodzie. 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Mistrzostwa Europy w pływaniu w płetwach na terenie naszego ośrodka!

To już jutro! Mistrzostwa Europy w pływaniu w płetwach na terenie naszego ośrodka!
Natomiast w dniu dzisiejszym o godzinie 14:00 odbędzie się oficjalny trening.
Plan jutrzejszych zawodów:
9:30 - 10:15 rozgrzewka
10:30 - wyścig sztafeta 4x2000 m
15:00 - wyścigi indywidualne kobiet na 6000 m 
17:00 - wyścigi indywidualne mężczyzn na 6000 m
19:00 - Oficjalna ceremonia wręczenia nagród
ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA!!!

 

Strzała będzie latać

Wycieczka do Borzygniewa nad Zalewem Mietkowskim. 04-06.2016
 

Śpiewanie nad wodą 21-22 maja 2016

Miejsce imprezy: Plaża na Cyplu w Maniowie XXI festiwak zespołów ludowych

   

Modernizacja pola campingowego

Z satysfakcja informujemy ze na OSWIRPW w Borzygniewie trwają prace związane z modernizacja pola campingowego.
W wyniku prac powstaną stanowiska z niezależnym zasilaniem w prąd, placem zabaw dla dzieci, zadaszeniem socjalnym dla klientów oraz urządzenia do tzw. Fitnessu zewnetrznego.
Całość campingu zostanie doświetlona wraz z drogą dojazdową.

Drugi Powiatowy Piknik dla Osób Niepełnosprawnych

Dnia 12 września 2015 roku na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie nad Zalewem Mietkowskim  odbędzie się w godzinach 12.00 - 16.00 Drugi Powiatowy Piknik dla Osób Niepełnosprawnych.
Zapraszamy. 

BOSW W Gazecie Wrocławskiej

zapraszamy do przeczytania zrtykułu w Gazecie Wrocławskiej

Pobierz plik: pobierz bosw-gazeta.pdf bosw-gazeta.pdf
Pobierz plik: pobierz program-zawodow.pdf program-zawodow.pdf
Pobierz plik: pobierz przebieg-zawodow.pdf przebieg-zawodow.pdf

Informacja o utrudnieniach

Pobierz plik: pobierz Informacja-1.pdf Informacja-1.pdf

V Otwarte Biegi przełajowe 15.04.2014

Program:

10.00 - Uroczyste rozpoczęcie
            10.00 - 12.15 - 14 biegów przełajowych w poszczególnych kategoriach
            12.30 - wręczenie nagród i uroczyste zakończenie zawodów

 

Przewidziano wiele atrakcji:
           - wśród uczestników będą rozlosowane atrakcyjne nagrody (tablety, sprzęt sportowy, bilety na mecze koszykarskie i piłkarskie, wejściówkido Aqua Park
          - w wyznaczonym miejscu będą się odbywać konkursy z nagrodami

Pod honorowym  patronatem Pawła Fajdka

   
     

Strona Liczba odsłon 
Pole namiotowe campingowe OSWiRPW Borzygniew0
   Pole kempingowe Mietków, kajaki, rowery wodne0
        Pole namiotowo campingowe nad Zalewem Mietkowskim 0
        Kajaki,rowery wodne - Wypożyczalnia sprzętu wodnego 0
        Sala konferencyjna Borzyhniew 0
        Domek holenderski 0
        Boisko do siatkówki plażowej 0
        Zimowanie jednostek pływających OSWiR Borzygniew 0
        Archiwum filmowe 0
        test 0
        Cennik usług 0
   Aktualności | OSWiR Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie0
        Bieg Mietkowski 2016 0
        Relacja z Biegu Mietkowskiego 2015 0
        Bieg Mietkowski 2014 0
        Bieg_Mietkowski_2013_podsumowanie 0
        Archiwum aktualności 0
        Festiwal Odloty 0
        Targi turystyczne 0
        Sportowa Majówka 30.04-01.05.2016
w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekeracji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie
0
        Marinowanie 2014 0
        XII REGATY O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO 0
        Triathlon 2017 0
        Triathlon 2016 0
        Konkursy 0
        Regaty o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego zakończone. 0
   Oferta0
   Mapa serwisu0
   Lider | OSWiR Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie0
   Partnerzy | OSWiR Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie0
        Partner projektu - gmina Mietków 0
        Partnerzy 0
   Kontakt | OSWiR Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie0
   admin0
   Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji0
        Praca 0
        Galeria zdjęć 0
            wrzesien_2012 0
            sierpien_2012 0
            styczen_2011 0
            maj_2011 0
            kwiecien_2011 0
        Borzygniew 0
        Projekt | OSWiR Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie 0
        Filmy 0
   Dokumenty do pobrania0
   Galeria | OSWiR Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie0
        summerbyblack_2019 0
        triathlon_2019 0
        dzien_dziecka_2019 0
        spiewanie_nad_woda_2019 0
        podgladania_filmowe_na_plazy_jesien 0
        aktywny_weekend 0
        pozegnanie_wakacji_w_kinie_plenerowym 0
        podgladania_filmowe_na_plazy 0
        kino_plenerowe_2018 0
        regaty_2018 0
        triathlon_2018 0
        warsztaty_ekologiczne 0
        piknik_2018_relacja 0
        bieg_mietkowski_18 0
        Regaty Mietków 2017 0
        marinowanie_2011 0
        Marinowanie Mietków 2013 0
        Warsztaty ekologiczne 2014 0
        Bieg Mietkowski 2014 0
        warsztaty_ekologiczne 0
        konferencja 0
        Szkolenie 0
        Krótka relacja z triathlonu 0
        Egzamin na zeglarza jachtowego 0
        Bieg Mietkowski 2014 zapisy 0
        Triathlon 2014 0
        Rostrzygnięcie konkursu na logo OSWiR 0
        TriMan 2013 Mistrzostwa Polski w triathlonie 0
        Mistrzostwa Europy w pływaniu w płetwach na terenie naszego ośrodka! 0
English0
   Offer0